U petak 3. lipnja 2022. Srednja škola Ilok otvorila je svoja vrata osmašima Osnovne škole Julija Benešića iz Iloka, i Osnovne škole „dr. Franjo Tuđman“ iz Šarengrada. Učenike je dočekao lijepo dekorirani hol i učionica gdje je ravnatelj Željko Prskalo održao kratko predstavljanje naše škole i smjerova u kojima se obrazuju naši učenici. Videoprezentacija je govorila više od riječi jer je „prošla“ kroz najzanimljivije detalje teorijske i praktične nastave naših učenika tehničkog i poljoprivrednog usmjerenja te općom gimnazijom. Nakon kratkog upoznavanja s planom posjete budući su učenici krenuli u pratnji moderatorica u obilazak škole, učionica, radionica, školske kuhinje gdje su se osvježili delicijama te  školske ekonomije. Zaustavljali su se na prigodno uređenim štandovima koje su napravili učenici, dobili su informacije o kolekciji ljekovitog i začinskog bilja, mehanizaciji, horizontalnom vrtu, cijepljenju vinove loze, vinskom podrumu, informirali se o Erasmus+ projektima škole, aktivnostima učeničke zadruge i radu regionalnog centra kompetentnosti. Učenici opće gimnazije pripremili su mnoštvo zanimljivih radionica , prezentacija, kvizova, pokusa, izložbi i demonstracija. Učenici smjera tehničar za računalstvo izložili su robote, izrađene računalne programe za automatizaciju, izrađene video igre, prezentirali pokuse iz područja elektronike i osnova elektrotehnike, praktične vježbe iz područja računalstva te nedavno izrađenu meteorološku stanicu.

 Sadašnji učenici su pod vodstvom nastavnika mladim posjetiteljima spremno odgovarali na svako pitanje tako da su potencijalni budući učenici, u opuštenoj atmosferi mogli upoznati sve detalje koji mogu utjecati na njihov izbor. Dan je protekao veoma lijepo, a učenici su pokazali veliki interes za našu školu.

 Dragi osmaši, tu smo za vas!